Geras pardavėjas - kaip sutuoktinis

Rasti gerą pardavėją – tarsi rasti idealų sutuoktinį

Sėkmingų įmonių vadovai žino, kad tiesiausias kiekvieno produkto raktas į sėkmę – geras pardavėjas. Jis ne tik parduos įmonės gaminį ar paslaugą, bet ir užtikrins, kad garsas apie ją sklistų tarp pirkėjo šeimos narių, draugų ir kolegų.

Kaip rasti tokį pardavėją, o sutikus – jį atpažinti? Gero pardavėjo paieškos primena dažnai antrajai pusei keliamus kriterijus.

Klausimas, kurį reikėtų sau užduoti ieškant gero pardavėjo

Į ką pirmiausia kreipiame dėmesį, kai susipažįstame su nauju žmogumi?

Su tokiu žmogumi linksma ir gera būti

Sėkmingi pardavėjai paprastai yra charizmatiškos, gerą humoro jausmą turinčios, aplinkinių mėgstamos asmenybės – klientams su jais tiesiog norisi bendrauti ir leisti laiką.

Jis pasitiki savimi

Pardavėjo pasitikėjimas savimi leidžia jam laisvai bendrauti su klientais, o ir byloja apie parduodamo produkto kokybę.

Jis atidus

Atidumas geram pardavėjui reikalingas ne tik bendraujant su klientu, bet ir darant „namų darbus“, t.y., ruošiantis susitikimui bei užbaigiant sandėrį po jo. Atidumas ir kruopštumas yra vertinami kaip aukšto profesionalumo ženklas.

Jis atkaklus

Geras pardavėjas nebijo nesėkmių ir dėl jų nepraranda motyvacijos. Jis nepasiduoda ir atkakliai siekia užsibrėžto tikslo.

Pažvelkim giliau

Su žmogumi, atitinkančiu šį aprašymą, tikrai norėtųsi bendrauti ir drauge leisti laiką. Toks žmogus galėtų būti ir geras pardavėjas. Bet šeimos kūrimas – atsakingas žingsnis, todėl dairydamiesi būsimo sutuoktinio esame dar reiklesni. Spręsdami, ar norėtume su tuo žmogumi įsipareigoti gyventi gyvenimą kartu, žiūrime giliau.

Charizma ir puikūs bendravimo įgūdžiai gali patraukti dėmesį, bet jei nėra gilesnio vertybinio pagrindo – dėmesingumo, nuoširdaus rūpesčio kitu žmogumi, kažin, ar ilgalaikiai santykiai bus sėkmingi. Taip pat yra ir pardavime.

Kaip turėtų elgtis darbdaviai, ieškantys idealaus pardavėjo?

Kas lemia, kad pirma pažintis pereitų į tikrą draugystę?

Pernelyg dažnai darbdaviai susivilioja išpuoselėtu fasadu – puikiai atrodantis CV, kandidato šypsena, pasitikėjimas savimi, iškalba – ir pasisamdo pardavėją, kurio mėgstamiausias užsiėmimas – pardavinėti save. Turbūt ne vienam darbdaviui yra tekę nusivilti, kai toks kandidatas vėliau neparodo jokio apčiuopiamo rezultato.

Geras pardavėjas, kuris sukuria ne tik gerą pirmąjį įspūdį, bet ir geba palaikyti ilgalaikius santykius bei nuolat pasiekti jam keliamus tikslus, yra ne tik įdomus pašnekovas, bet ir dėmesingas klausytojas.

Mokėjimas ir, svarbiausia, noras užmegzti kontaktą, suprasti kliento poreikius ir kalbėti būtent apie juos yra stipriausios kiekvieno pardavėjo savybės. Nors visi šie sugebėjimai yra lavinami, atsiskleisti jie turėtų jau pirmojo pokalbio su kandidatu metu.

Geras pardavėjas neįkyrus

Geras pardavėjas, kaip jau minėjau, atkakliai sieks savo tikslo ir atidžiai ieškos būdų, kaip padaryti, kad atitiktų kliento poreikius, tačiau jis niekada neįkyrės potencialiam pirkėjui ir taip jo neatstums. Profesionaliam pardavėjui svarbiausia išlikti naudingam ir laukiamam.

Jis nori jums padėti ir aktyviai imasi spręsti iškilusias problemas

Kliento užtikrinimas, kad jo pažintis su šiuo pardavėju iš tiesų palengvins ar pagerins jo gyvenimą, yra privaloma puikaus specialisto savybė.

Galų gale – jis patikimas

Sėkmingiausiai parduoda pasitikėjimą klientams keliantys specialistai. Tokiems pardavėjams nuoširdžiai rūpi jų klientų gerovė bei pasitenkinimas ir jie stengiasi juos užtikrinti.

Pabaigai

Taigi, rasti gerą pardavėją, kaip ir gerą gyvenimo palydovą – nemenkas iššūkis. Tačiau abu jie jūsų gyvenimą pakeis neatpažįstamai.

Airida Zavadskė – darbuotojų vertinimo, talentų vadybos ekspertė,  UAB „Addelse“ partnerė-ekspertė.
Parengta su Andriaus Franco pagalba.

Airida Zavadskė

Airida Zavadskė – darbuotojų vertinimo, talentų vadybos ekspertė, UAB „Addelse“ partnerė-ekspertė.