Interviu su Remigijumi Savicku apie tamsiąją pardavėjo pusę (I dalis)

Interviu su Remigijumi Savicku apie tamsiąją pardavėjo pusę (I dalis)

Dalinamės su jumis dar vienu interviu iš “Pardavimų formulės”. Šį kartą kalbinome autentiskalyderyste.lt mentorių, “DOOR Training & Consulting Baltic” konsultantą Remigijų Savicką. Konferencijos metu jis skaitė pranešimą “Tavo šešėlis vizituose”. Tad pirmojoje dalyje sužinosite, kas visgi yra tamsioji pardavėjo pusė ir kaip su ja tvarkytis.

Kas yra vidinė tamsioji pusė, apie kurią jūs šnekėjote pranešime? Kas yra vidinis šešėlis pardavimuose?

Esminė idėja yra, kad kiekvienas žmogus turi šitą dalyką. Kaip galima tai pažinti? Tai yra tamsios, nematerializuotos mintys ir neišsakyti norai. Štai keli būdai, kaip būtų galima atpažinti tamsiąją pusę:

  1. Paklausti. Žiūri į žmogų ir galvoji, kas jame yra užspausta, ko jis nėra realizavęs, ką jis norėtų padaryti? Pavyzdžiui, jumyse dabar yra noras padaryti kokią nors išdaigą. Ir tai jau yra grįžtamasis ryšys, kurį žmogus galėtų sau panaudoti.
  2. Kitas elementas yra tai, apie ką žmogus juokauja. Geri pardavėjai turi labai daug įvairiausių juokelių. Tie juokeliai būna nukreipti į vieną pusę, į vieną galą arba tam tikri destrukciniai.
  3. Kitas metodas tai yra žvilgterėti, kaip tu skenuoji. Galbūt atvažiavęs pas klientą pamatai jį ir galvoji “šitas tikrai nepirks” arba “šitas tai jau arogantiškas ir tikrai jis to nenori”. Svarbu, kas vyksta tavyje skenuojant žmogų.

Kodėl reikalinga tamsioji pusė?

Jeigu žmogus tai savyje slopina, tai reiškia, kad jo energijos dalis (apie 30-40%) gali nueiti į day dreaming’ą, t.y. kai žmogus tiesiog galvoja “o čia būtų taip fainai tą padaryti…”. Tokiu būdu jo fokusas ir energija dingsta. Jeigu jis nėra pažinęs savo tamsiosios pusės, jam netgi paspausti klientą link sprendimo sunku.

Pavyzdžiui, buvo toks pranešėjas, kuris dalinosi jau prieš dvejus metus sklandančia idėja apie challenger’ius – pardavėjus, kurie push’ina klientą arba diskutuoja su juo. Norint tai turėti, reikia turėti harmoniją savyje: tiek juodos pusės, tiek baltos pusės.

Kas dedasi tamsiojoje pusėje? Gal įmanoma konkrečiau įvardinti šį procesą?

Tai yra tam tikros chaotiškos, neišsipildžiusios mintys, emocijos. Tarkime, kad vyrui nesiseka santykiuose.Tai kas vyksta? Atėjęs į darbą jis labai daug flirtuoja su kolegėmis. Šis procesas užsisuka ir tokiu būdu jis praranda fokusą. Aišku, tame yra gyvenimo žavesys, ar ne? Paflirtuoti irgi yra sveikas dalykas, bet susikaupimas tiesiog dingsta.

Taip pat būna, kad žmogus jaučia pavydą, pagiežą. Pavyzdžiui, jo klientui labai sekasi, jis kuria pelningą verslą, o jūs pardavinėjate kažkokią mažą paslaugėlę. Visa tai nepadeda kurti santykio su žmogumi.

Vadinasi, tai yra įvairūs mentaliniai ir emociniai  konstruktai, kurie slypi ir yra nustumti į maišą. Kuo tas maišas yra didesnis, tuo žmogui yra sunkiau jį tempti.

Anot jūsų, pardavėjai kaupia visas neigiamas emocijas, augina tamsiąją pusę. Tai kaip reikėtų viso to atsikratyti arba kaip su tuo tvarkytis?

Vienas paprasčiausių dalykų yra tai, ką jau darėme pranešimo metu. Tai yra atsistojus tiesiog bėgti, boksuotis ir garsiai rėkti, grojant muzikai. Esminė idėja yra fiziškai paleisti neigiamas emocijas. Tai gali būti vaikščiojimas į bokso treniruotes arba workout’as, parsisiuntus programėlę “7 minutes”, kurioje yra atitinkami pratimai. Po tų 7 minučių iš savo kūno iškrauni kai kuriuos dalykus.

Kitas variantas yra važiavimai į užsienį pas įvairius lektorius, kai dirbi su savo vyriškąja arba moteriškąja energija.

Tai yra sisteminiai priėjimai, bet kertinė idėja yra iškrauti negatyvias emocijas ir kaip prieš tai minėjau atpažinti, kas manyje vyksta.

Kitoje dalyje klausykite / skaitykite:

  • Kas yra 5 emocinės būsenos?
  • Kaip būti sėkmingu ir kas yra rankos principas?
  • Kaip tvarkytis su teigiama ir neigiama pusėmis?

Daugiau įrašų